Podstawowa Opieka Zdrowotna

POZ to poradnia lekarza rodzinnego, pielęgniarki.

Lekarz rodzinny jest pierwszą osobą, do której zgłasza się Pacjent z problemami zdrowotnymi. W naszej przychodni pracują lekarze interniści, lekarze rodzinni oraz pediatrzy. Osobom dorosłym zapewniamy dostęp do lekarzy wykwalifikowanych, z doświadczeniem w pracy w poradniach POZ. Są to dla nas – Pacjentów najcenniejsi lekarze, którzy zawsze doradzą nam w sprawie naszego zdrowia. Lekarze są osobami najwyższego zaufania. Wiemy jak ważne dla rodziców jest otoczenie ich dziecka opieką zaufanych i doświadczonych pediatrów. W naszej przychodni pediatrzy przyjmują dzieci zdrowe i chore: konsultują, zalecają badania diagnostyczne, szczepienia ochronne, wykonują bilanse.

Nasza przychodnia to miejsce przyjazne dziecku i mamie. W miłej i ciepłej atmosferze można poczuć się swobodnie i zapomnieć o stresie, który często towarzyszy dzieciom podczas wizyt u lekarza.

Przychodnia posiada podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w ramach poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Poradnia świadczy usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. W godzinach nocnych, w weekendy i święta dyżury pełnią placówki na terenie województwa. Wykaz placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na stronie: siecszpitali.mz.gov.pl.

Wypełniając deklarację pacjent wybiera lekarza rodzinnego/pediatrę, pielęgniarkę.

Dokumentacja medyczna pacjenta jest udostępniana za odpłatnością na podstawie art. 28 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta ( Dz.U. 2012.159 j.t.) Opłata za jedną stronę dokumentacji medycznej wynosi 0,50 gr.( dokumentacja jest poświadczona przez Kierownika Medycznego za zgodność z oryginałem).

Do zapisania się do przychodni potrzebne są następujące dokumenty:

1. Dowód osobisty,

2. Wypełniona deklaracja

3. Karta uodpornienia (w przypadku dzieci)

W ramach podstawowej opieki zdrowotnej wykonujemy również badania analityczne, USG jamy brzusznej(przygotowanie do badania – pliki do pobrania na stronie głównej), EKG, RTG, szczepienia ochronne dzieci. Wszystkie te badania wykonywane są na zlecenie, na podstawie skierowania od lekarza, które ważne jest 1 miesiąc.

Badania analityczne, EKG i USG jamy brzusznej wykonywane są w Centrum Medycznym Zdrowie.

Badania RTG wykonywane są w Poradni Diagnostyki Obrazowej Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej przy ul. Sosnkowskiego 18 w Warszawie (Ursus). Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15–17:00. Telefon: 22 662-60-36 wew. 16.

Konsultacje online - formularz dla pacjentów POZ

E-porady są realizowane w dniach:

Poniedziałek – 12.00 – 12.30

Wtorek – 12.00 – 12.30

Środa – 12.00 – 12.30

Czwartek – 12.00 – 12.30

    Załączniki