Gwarantujemy pełny zakres usług stomatologicznych

  • leczenie zachowawcze
  • protetykę
  • profilaktykę stomatologiczną oraz ortodoncję
  • implantologię
  • leczenie kanałowe (endodoncja)

We wszystkich tych dziedzinach staramy się być na bieżąco z najnowszymi światowymi trendami i technologiami. Poradnia stomatologiczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20.00, w soboty w godzinach 8.30 -13.00.

Stomatologia zachowawcza

Jeszcze nie tak dawno wizyta u dentysty nie kojarzyła nam się z niczym miłym. Stare generacje materiałów (amalgamaty) nie dawały oczekiwanego efektu estetycznego, zaś wysłużony sprzęt sprawiał, że bezbolesne leczenie leżało jedynie w sferze marzeń. Na szczęście dawne czasy nieodwołalnie odeszły w niepamięć. Obecnie, z każdym rokiem dysponujemy coraz nowszymi generacjami światłoutwardzalnych wypełnień kompozytowych, które można tak idealnie dopasować do koloru zębów, że tylko wprawne oko jest w stanie odróżnić „plombę” od szkliwa. Takie nowoczesne wypełnienia charakteryzują się też coraz większą trwałością – możemy oczekiwać od nich co najmniej dziesięcioletniego okresu użytkowania.

Postępy w technice medycznej sprawiają też, że sam zabieg oczyszczania ubytku z tkanek próchniczych staje się coraz mniej bolesny. Nowoczesne, wysokoobrotowe turbiny napędzające wiertła dentystyczne sprawiają, że ten nieprzyjemny dla pacjenta etap można skrócić do niezbędnego minimum.

Implantologia i protetyka

Są to działy stomatologii zajmujące się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów . Uzupełnienia protetyczne wykonywane są różnymi metodami, z różnych materiałów, w zależności od potrzeb i warunków u danego pacjenta. Mogą to być różnego rodzaju protezy stałe np. mosty lub pojedyncze korony jak również protezy ruchome , które pacjent jest w stanie sam wyjąć z ust. Uzupełnienia protetyczne mogą być oparte na implantach, które wykonuje się z tytanu. Jest to materiał biozgodny i w pełni akceptowalny przez nasz organizm.

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo – twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. W języku potocznym ortodoncja określana jest jako proces prostowania zębów. Dbanie o piękny uśmiech jest dziś bardzo modny, na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów aparatów bardziej lub mniej widocznych. Postęp w dziedzinie ortodoncji sprawił, że dziś noszenie aparatu stało się niemalże taką samą normą jak korygowanie wad wzroku za pomocą okularów. Zachęcamy Państwa do odwiedzin naszego gabinetu ortodontycznego, w którym dowiecie się Państwo w jaki sposób możecie zachować na dłużej nie tylko piękny uśmiech ale też uniknąć wielu chorób wywoływanych przez niewłaściwe ustawienie zębów w jamie ustnej.

Leczenie ortodontyczne może dać niesamowite efekty w poprawie kształtu i ułożenia zębów, ale i w wyglądzie całej twarzy łagodząc rysy i wysmuklając buzię.

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to podstawowy kierunek w zapobieganiu chorobom jamy ustnej. Nasze codzienne zabiegi takie jak szczotkowanie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz używanie odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej powinny być poszerzone o profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie stomatologicznym.

Do profesjonalnego zabiegu higienizacyjnego zaliczamy także stosowanie preparatów fluorkowych co zabezpiecza je przed powstawaniem ubytków próchnicowych.

Zapraszamy także do skorzystania z możliwości przeprowadzenia instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej podczas którego pomagamy pacjentom w odpowiednim dobraniu szczoteczki, pasty oraz przedstawiamy pacjentom odpowiednie dla nich metody szczotkowania zębów.

Zabiegi profesjonalne zalecane są do wykonywania co najmniej raz w roku. W ramach takiej wizyty zostają wykonanie takie zabiegi jak:

  • skaling – czyli usunięcie zmineralizowanej płytki nazębnej, której w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie osunąć sami,
  • piaskowanie – pomaga nam usunąć osad i przebarwienia pozostawione przez pokarmy, kawę i herbatę,
  • polerowanie – czyli wygładzenia powierzchni zębów w taki sposób aby utrudnić osadzanie się kamienia nazębnego i osadu.

Leczenie zaburzeń czynnościowych narządu żucia

Zaburzenia czynnościowe narządu żucia to zmiany obejmujące nieprawidłowości w zakresie stawów skroniowo- żuchwowych, mięśni żucia oraz warunków zgryzowych. Niektórymi z objawów zaburzeń czynnościowych narządu żucia mogą być bóle ucha, pieczenie gardła, szumy uszne, zawroty i bóle głowy oraz twarzy. Innymi objawami, które możemy zaobserwować w związku z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia to patologiczne starcie zębów, rozchwianie i przemieszczenie zębów, odsłanianie szyjek zębów, nadmierne lub ograniczone ruchy żuchwy, ponadto możemy mieć do czynienia ze zwiększonym napięciem mięśni, porannym zmęczeniem, promieniowaniem bólu do przeciążonych mięśni. W leczeniu zaburzeń czynnościowych narządu żucia pomaga nam fizykoterapia, stosowanie szyn zgryzowych, ćwiczenia narządu żucia oraz wspomagająco leczenie farmakologiczne.