22 863 63 46
22 863 63 51
22 863 63 58

Warszawa, ul. Kleszczowa 3A


Ursus, Włochy, Ochota, Wola,

Żoliborz, Bemowo, Raszyn

Gwarantujemy pełny zakres usług stomatologicznych

- leczenie zachowawcze
- protetykę
- profilaktykę stomatologiczną oraz ortodoncję
- implantologię
- leczenie zaburzeń czynnościowych narządu żucia (bruksizm, przemieszczenie krążka stawowego, parafunkcje, zaburzenia zwarcia, samoistne bóle głowy i twarzy)

We wszystkich tych dziedzinach staramy się być na bieżąco z najnowszymi światowymi trendami i technologiami. Poradnia stomatologiczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20.00, w soboty w godzinach 8.30 -13.00.

Stomatologia zachowawcza

Jeszcze nie tak dawno wizyta u dentysty nie kojarzyła nam się z niczym miłym. Stare generacje materiałów (amalgamaty) nie dawały oczekiwanego efektu estetycznego, zaś wysłużony sprzęt sprawiał, że bezbolesne leczenie leżało jedynie w sferze marzeń. Na szczęście dawne czasy nieodwołalnie odeszły w niepamięć. Obecnie, z każdym rokiem dysponujemy coraz nowszymi generacjami światłoutwardzalnych wypełnień kompozytowych, które można tak idealnie dopasować do koloru zębów, że tylko wprawne oko jest w stanie odróżnić "plombę" od szkliwa. Takie nowoczesne wypełnienia charakteryzują się też coraz większą trwałością - możemy oczekiwać od nich co najmniej dziesięcioletniego okresu użytkowania.

Postępy w technice medycznej sprawiają też, że sam zabieg oczyszczania ubytku z tkanek próchniczych staje się coraz mniej bolesny. Nowoczesne, wysokoobrotowe turbiny napędzające wiertła dentystyczne sprawiają, że ten nieprzyjemny dla pacjenta etap można skrócić do niezbędnego minimum.

Implantologia i protetyka:

Są to działy stomatologii zajmujące się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów . Uzupełnienia protetyczne wykonywane są różnymi metodami, z różnych materiałów,  w zależności od potrzeb i warunków u danego pacjenta. Mogą to być różnego rodzaju  protezy stałe np. mosty lub pojedyncze korony jak również protezy ruchome , które pacjent jest w stanie sam wyjąć z ust.   Uzupełnienia protetyczne mogą być oparte na implantach, które wykonuje się z tytanu. Jest to materiał biozgodny i w pełni akceptowalny przez nasz organizm.

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo – twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. W języku potocznym ortodoncja określana jest jako proces prostowania zębów. Dbanie o piękny uśmiech jest dziś bardzo modny, na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów aparatów bardziej lub mniej widocznych. Postęp w dziedzinie ortodoncji sprawił, że dziś noszenie aparatu stało się niemalże taką samą normą jak korygowanie wad wzroku za pomocą okularów. Zachęcamy Państwa do odwiedzin naszego gabinetu ortodontycznego, w którym dowiecie się Państwo w jaki sposób możecie zachować na dłużej nie tylko piękny uśmiech ale też uniknąć wielu chorób wywoływanych przez niewłaściwe ustawienie zębów w jamie ustnej.

Leczenie ortodontyczne może dać niesamowite efekty w poprawie kształtu i ułożenia zębów, ale i w wyglądzie całej twarzy  łagodząc rysy i wysmuklając buzię.

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to podstawowy kierunek w zapobieganiu chorobom jamy ustnej. Nasze codzienne zabiegi takie jak szczotkowanie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz używanie odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej powinny być poszerzone o profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie stomatologicznym.

Do profesjonalnego zabiegu higienizacyjnego zaliczamy także stosowanie preparatów fluorkowych co zabezpiecza je przed powstawaniem ubytków próchnicowych.

Zapraszamy także do skorzystania z możliwości przeprowadzenia instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej podczas którego pomagamy pacjentom w odpowiednim dobraniu szczoteczki, pasty oraz przedstawiamy pacjentom odpowiednie dla nich metody szczotkowania zębów.

Zabiegi profesjonalne zalecane są do wykonywania co najmniej raz w roku. W ramach takiej wizyty zostają wykonanie takie zabiegi jak:

 • skaling – czyli usunięcie zmineralizowanej płytki nazębnej, której w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie osunąć sami,
 • piaskowanie – pomaga nam usunąć osad i przebarwienia pozostawione przez pokarmy, kawę i herbatę,
 • polerowanie - czyli wygładzenia powierzchni zębów w taki sposób aby utrudnić osadzanie się kamienia nazębnego i osadu.

Leczenie zaburzeń czynnościowych narządu żucia

Zaburzenia czynnościowe narządu żucia to zmiany obejmujące nieprawidłowości w zakresie stawów skroniowo- żuchwowych, mięśni żucia oraz warunków zgryzowych. Niektórymi z objawów zaburzeń czynnościowych narządu żucia mogą być bóle ucha, pieczenie gardła, szumy uszne, zawroty i bóle głowy oraz twarzy. Innymi objawami, które możemy zaobserwować w związku z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia to patologiczne starcie zębów, rozchwianie i przemieszczenie zębów, odsłanianie szyjek zębów, nadmierne lub ograniczone ruchy żuchwy, ponadto możemy mieć do czynienia ze zwiększonym napięciem mięśni, porannym zmęczeniem, promieniowaniem bólu do przeciążonych mięśni.

 • W leczeniu zaburzeń czynnościowych narządu żucia pomaga nam fizykoterapia, stosowanie szyn zgryzowych, ćwiczenia narządu żucia oraz wspomagająco leczenie farmakologiczne.

   

   

   

   

   

   

Kontakt

Rejestracja

22 863 63 46

Sekretariat

22 863 63 51

22 863 63 58

recepcja@cm-zdrowie.pl
sekretariat@cm-zdrowie.pl

Galeria

Go to top